BUAFL Fixtures

Final Fixtures of the Regular Season


Saltire
Glasgow Tigers 0-54 Stirling Clansmen
UWS Pryos 36-30 Edinburgh Napier Knights

North Eastern
Sunderland Spartans L-L York Centurions
Leeds Celtics 33-8 Durham Saints
Northumbria Mustangs L-L Teesside Cougars

Big North Western
UCLan Rams 30-14 Bangor MudDogs
Lancaster Bombers 38-12 LJM Fury
Staffordshire Stallions 6-0 MMU Eagles

MAC
NTU Renegades 77-0 Wolverhampton Wildcats
Coventry Jets 27-6 Northampton Nemesis

SWAC
Bath Spa Bulldogs 30-0 Worcester Royals
Gloucester Gladiators 34-0 Bristol Barracuda
UWE Bullets 33-8 Tarannau Aberystwyth
Exeter Demons 0-29 Bath Killer Bees
Plymouth Blitz 22-20 Cardiff Cobras

TVC
Oxford Lancers 0-82 BNU Buccaneers
Reading Knights P-P OBU Panthers
Brunel Burners 22-12 Surrey Stingers
Portsmouth Destroyers 15-0 RHUL Bears
Kingston Cougars 18-3 Brighton Tsunami

SEC
Canterbury Chargers 48-6 Greenwich Mariners
Westminster Dragons 37-19 Cambridge Pythons
UEA Pirates 32-8 Kent Flacons


Thursday 21st February

TVC
Solent Redhawks 0-7 Portsmouth Destroyers

Awarded Games

North Eastern Conference
Carnegie 1-0 Teesside Cougars
Durham Saints 0-1 York Centurions

Big North Western Conference
Hallam Warriors 0-1 MMU Eagles
Liverpool Fury 0-1 Hallam Warriors

MAC
Warwick Wolves 0-0 Wolverhampton Wildcats

SWAC
Tarannau 0-0 Bristol Barracuda

TVC
OBU Panthers 0-1 Brunel Burners

SEC
Cambridge Pythons 0-0 Kent Falcons
UEA Pirates 0-0 Essex Blades
Kent Falcons 1-0 KCL Regents


Wednesday 20th February

North Eastern Conference
Newcastle Raiders 48-8 York Centurions

SWAC
Cardiff Cobras 0-33 Bath Killer Bees
Swansea Titans 64-0 Tarannau Aberystwyth
Bristol Barracuda 20-34 Exeter Demons

Tuesday 19th February

SWAC
Worcester Royals 0-1 Gloucester Gladiators

TVC
Brunel Burners 9-21 Portsmouth Destroyers

Week Ten


Saltire Conference
Edinburgh Napier Knights 6-36 Glasgow Tigers
UWS Pyros 0-48 Stirling Clansmen
UWS Pyros 0-32 Stirling Clansmen

North Eastern Conference
Northumbria Mustangs 14-56 Newcastle Raiders
Hull Sharks 36-8 Sunderland Spartans
Teesside Cougars 22-8 Durham Saints
York Centurions 0-15 Leeds Celtics
Bradford Bears 0-7 Leeds Carnegie

Big North Western Conference
Bangor MudDogs 6 - 14 Manchester Tyrants
Hallam Warriors 58-14 Staffordshire Stallions
LJM Fury 0-54 Sheffield Sabres
Lancaster Bombers 40-6 Huddersfield Hawks
Derby Braves 34-0 UCLan Rams

MAC
Nottingham Outlaws 12-21 Warwick Wolves
Loughborough Aces 19-28 Birmingham Lions
NTU Renegades 48-6 Northampton Nemesis
Leicester Longhorns P-P Wolverhampton Wildcats

SWAC
UWE Bullets 21-20 Plymouth Blitz
Swansea Titans 6-0 Exeter Demons
Tarannau Aberystwyth 6-21 Gloucester Gladiators
Bristol Barracuda 12-30 Bath Killer Bees

TVC
Brighton Tsunami 0-6 Reading Knights
Brunel Burners 22-6 Royal Holloway Bears
Oxford Lancers 0-45 Surrey Stingers
Solent Redhawks 14-46 BNU Buccaneers
Kingston Cougars 6-0 OBU Panthers
Southampton Stags 0-6 Portsmouth Destroyers

SEC
Hertfordshire Hurricanes 35-0 Kent Falcons
LSBU Spartans 0-1 Imperial Immortals
Canterbury Chargers 0-20 Imperial Immortals
Cambridge Pythons 15-12 UEA Pirates
ARU Rhinos 0-47 Westminster Dragons
Essex Blades 31 - 14 Greenwich Mariners



Week Nine


Saltire
UWS Pyros P v P Stirling Clansmen
Edinburgh Predators 7 v 39 Glasgow Tigers

NEC
Leeds Carnegie 8 v 20 Newcastle Raiders
Northumbria Mustangs 6 v 26 Hull Sharks
Durham Saints P v P York Centurions
Bradford Bears 12 v 8 Teesside Cougars

BNWC
Bangor MudDogs P v P Staffordshire Stallions
Liverpool Fury P v P Hallam Warriors
Derby Braves 14 v 6 Sheffield Sabres
Huddersfield Hawks 14 v 28 UCLan Rams
Manchester Tyrants 12 v 9 Lancaster Bombers

MAC
NTU Renegades 7 v 24 Loughborough Aces
Lincoln Colonials 0 v 1 Coventry Jets
Leicester Longhorns 12 v 20 Northampton Nemesis
Warwick Wolves P v P Wolverhampton Wildcats

SWAC
UWE 26 v 6 Bristol Barracuda
Bath P v P Cardiff Cobras
Plymouth 22 v 50 Swansea Titans
Exeter 8 v 0 Gloucester Gladiators
Bath Spa 8 v 24 Tarannau Aberystwyth

TVC
Surrey Stingers 26 v 0 RHUL Bears
Southampton Stags 20 v 7 Solent Redhawks
OBU Panthers P v P Brunel Burners
Oxford Lancers 0 v 20 Reading Knights
Brighton Tsunami 12 v 14 BNU Buccaneers

SEC
Hertfordshire Hurricanes 38 v 0 UEA Pirates
Imperial Immortals 41 v 0 Greenwich Mariners
Westminster Dragons 26 v 0 KCL Regents
Cambridge Pythons 18 v 7 Canterbury Chargers
ARU Rhinos 0 v 1 Essex Blades


Wednesday 6th February

North Eastern
Sunderland Spartans 14-8 Durham Saints

Big North Western
UCLan Rams 8-22 Hallam Warriors

SWAC
Worcester Royals 0-66 Swansea Titans

Week Eight (Rivalry Week)


Saltire
EN Knights 0-32 Edinburgh Predators
UWS Pyros 0-6 Glasgow Tigers

North Eastern
Carnegie Leeds 12-8 Celtics 
Newcastle Raiders 52-14 Sunderland Spartans
York Centurions 6-14 UH Sharks
Durham Saints 6-0 Bradford Bears

Big North Western
Sheffield Sabres 40-20 Hallam Warriors 
MMU Eagles 14-30 Manchester Tyrants
UCLan Rams 0-6 Lancaster Bombers
Huddersfield Hawks 0-34 Derby Braves
Bangor Muddogs 6-0 Liverpool Fury (OT)

MAC
Coventry Jets 22-26 Warwick Wolves 
NTU Renegades 28-0 Nottingham Outlaws
Leicester Longhorns 6-0 DMU Falcons
Loughborough Aces 1-0 Lincoln Colonials
Wolverhampton Wildcats 6-60 Birmingham Lions

SWAC
Exeter Demons 29-34 Plymouth Blitz
Bath Spa Bulldogs 6-12 Bath Killer Bees
Worcester Royals 0-52 Gloucester Gladiators
Swansea Titans P-P Tarannau

TVC
Portsmouth Destroyers P-P Solent Redhawks
Kingston Cougars P-P Surrey Stingers
Brighton Tsunami 3-2 Southampton Stags
OBU Panthers 41-0 Oxford Lancers
Reading Knights 6-28 BNU Buccaneers

SEC
Essex Blades P-P UEA Pirates
Greenwich Mariners 9-87 Hertfordshire Hurricanes
Cambridge Pythons 40-0 ARU Rhinos
LSBU Spartans P-P KCL Regents
Imperial Immortals 28-40 Westminster Dragons


Week Seven

Big North Western
UCLan Rams 10-8 Staffordshire Stallions
MMU Eagles 18-26 Huddersfield Hawks

MAC
Warwick Wolves 40-8 DMU Falcons
Northampton Nemesis 0-53 Birmingham Lions
Nottingham Outlaws 1-0 Lincoln Colonials

TVC
Brunel Burners 7-6 Reading Knights
Brighton Tsunami 14-6 Portsmouth Destroyers

SEC
KCL Regents 12-24 Essex Blades

January 20th 

Big North Western
Staffordshire Stallions 6-39 Sheffield Sabres

Week Six


Saltire
Stirling Clansmen P-P UWS Pyros
Edinburgh Predators P-P EN Knights

North Eastern
York Centurions 6-12 Carnegie
Leeds Celtics 32-8 Northumbria Mustangs
Newcastle Raiders 6-12 Bradford Bears
Sunderland Spartans 26-24 Teesside Cougars
Durham Saints P-P Hull Sharks

Big North Western
Sheffield Sabres 39-0 Bangor Muddogs
Lancaster Bombers 36-68 Derby Braves
Hallam Warriors P-P MMU Eagles
Staffordshire Stallions 0-20 Manchester Tyrants
Huddersfield Hawks 32-34 Liverpool Fury

MAC
Northampton Nemesis 6-37 Loughborough Aces
Birmingham Lions 48-0 Warwick Wolves
DMU Falcons 0-46 NTU Renegades
Nottingham Outlaws 24-16 Leicester Longhorns
Coventry Jets P-P Wolverhampton Wildcats

SWAC
Exeter Demons 67-0 Worcester Royals
Tarannau 2-0 Cardiff Cobras
Bath Killer Bees 21-20 UWE Bullets
Swansea Titans 54-16 Bath Spa Bulldogs

TVC
Portsmouth Destroyers 1-0 Surrey Stingers (Surrey forfeited the game)
Southampton Stags 41-6 OBU Panthers
Solent Redhawks 6-12 Kingston Cougars

SEC
Hertfordshire Hurricanes 48-6 KCL Regents
ARU Rhinos 32-18 Greenwich Mariners
UEA Pirates 25-12 Imperial Immortals
Kent Falcons 37-0 Essex Blades
Westminster Dragons P-P LSBU Spartans

Week Five

Saltire
Stirling Clansmen P-P Napier Knights
UWS Pyros P-P Edinburgh Predators

North Eastern
Hull Sharks 23-6 Leeds Carnegie
Teesside Cougars 18-20 Durham Saints
Northumbria Mustangs 22-14 York Centurions

Big North Western
UCLan Rams P-P Staffordshire Stallions
Hallam Warriors 24-0 Lancaster Bombers
LJM Fury 13-14 Manchester Tyrants

MAC
Birmingham Lions 61-0 Coventry Jets
Lincoln Colonials 22-24 Leicester Longhorns
Nottingham Outlaws 16-33 Northampton Nemesis
Wolverhampton Wildcats 0-1 DMU Falcons

SWAC
Cardiff Cobras 0-24 UWE Bullets
Swansea Titans 0-20 Bath Killer Bees
Gloucester Gladiators P-P Worcester Royals
Bristol Barracuda 15-52 Plymouth Blitz

TVC
OBU Panthers 19-20 Portsmouth Destroyers
Solent Redhawks 18-12 Brunel Burners
Kingston Cougars 20-0 Reading Knights
Brighton Tsunami 14-8 Surrey Stingers
RHUL Bears 0-20 Southampton Stags

SEC
Hertfordshire Hurricanes 55-6 LSBU Spartans
Canterbury P-P Imperial Immortals
Kent Falcons 34-18 Westminster Dragons
KCL Regents 54-0 ARU Rhinos

Week Four

Saltire
Edinburgh Predators 7-72 Stirling Clansmen
Glasgow Tigers 27-8 UWS Pyros

North Eastern
York Centurions P-P Newcastle Raiders
Bradford Bears 58-0 Sunderland Spartans
Leeds Celtics 30-12 Teesside Cougars
Durham Saints P-P UH Sharks
Leeds Carnegie 26-16 Northumbria Mustangs

Big North Western
Derby Braves 33-0 Bangor Muddogs
LJM Fury 39-6 MMU Eagles
Hallam Warriors P-P UCLan Rams
Staffordshire Stallions P-P Sheffield Sabres

MAC
Birmingham Lions 38-7 NTU Renegades
Nottingham Outlaws 0-41 Loughborough
Warwick Wolves 26-8 Leicester Longhorns.
Wolverhampton Wildcats 0-20 Lincoln Colonials

SWAC
Cardiff Cobras P-P Worcester Royals
UWE Bullets 24-0 Swansea Titans
Tarannau P-P Bristol Barracuda
Bath Killer Bees P-P Exeter Demons

TVC
OBU Panthers 21-14 Solent Redhawks
BNU 0-27 Southampton Stags
RHUL Bears 0-28 Brighton Tsunami
Brunel Burners P-P Portsmouth Destroyers

SEC
UEA Pirates 39-22 Canterbury Chargers
Hertfordshire Hurricanes 63-6 Imperial Immortals
Westminster Dragons P-P LSBU Spartans
Essex Blades 6-16 Cambridge Pythons

Week Three

Saltire

EN Knights 0-20 Glasgow Tigers

Edinburgh Predators 24-6 UWS Pyros

North Eastern
Carnegie 19-0 Sunderland Spartans
Bradford Bears 32-34 York Centurions
Durham Saints 22-28 Northumbria Mustangs
Leeds Celtics 6-12 UH Sharks
Newcastle Raiders 47-0 Teesside Cougars

Big North Western
Liverpool Fury 13-28 Staffordshire Stallions
Derby Braves 24-6 Hallam Warriors
Manchester Tyrants 8-23 Sheffield Sabres
UCLan Rams 12-0 MMU Eagles
Huddersfield Hawks 32-22 Bangor Muddogs

MAC
Leicester Longhorns 10-14 NTU Renegades
Wolverhampton Wildcats P-P Loughborough Aces
DMU Falcons 0-13 Coventry Jets
Lincoln Colonials 32-56 Northampton Nemesis

SWAC
Plymouth Blitz 42-6 Bath Spa Bulldogs
Gloucester Gladiators 32-30 Swansea Titans
Worcester Royals 7-18 Tarannau
Bristol Barracuda 14-7 Cardiff Cobras
Exeter Demons 14-21 UWE Bullets

TVC
RHUL Bears 6-18 Kingston Cougars
BNU Buccaneers 17-16 OBU Panthers
Reading Knights 0-36 Southampton Stags
Surrey Stingers 0-74 Solent Redhawks
Oxford Lancers 0-27 Brighton Tsunami

SEC
UEA Pirates 39-12 LSBU Spartans
Cambridge Pythons 6-61 Hertfordshire Hurricanes
Essex Blades 35-34 Canterbury Chargers
Greenwich Mariners 39-32 Westminster Dragons
Kent Falcons P-P KCL Regents
Imperial Immortals 40-6 ARU Rhinos

Week Two

Saltire
Napier Knights 0-58 Stirling Clansmen
Glasgow Tigers 21-14 Edinburgh Predators

North Eastern
Sunderland Spartans P-P Durham Saints
UH Sharks 31-16 Bradford Bears
Newcastle Raiders 6-19 Leeds Celtics

Big North Western
Bangor Muddogs P-P Hallam Warriors
Sheffield Sabres 35-6 Lancaster Bombers
MMU Eagles 0-58 Derby Braves
Manchester Tyrants 19-8 Huddersfield Hawks

MAC
Lincoln Colonials 0-83 Birmingham Lions
NTU Renegades P-P Wolverhampton Wildcats
Coventry Jets 27-0 DMU Falcons
Loughborough Aces 49-0 Leicester Longhorns
Northampton Nemesis 2-13 Warwick Wolves

SWAC
Cardiff Cobras 20-15 Exeter Demons
Worcester Royals 6-21 Bristol Barracuda
Bath Killer Bees 21-14 Plymouth Blitz
Gloucester Gladiators 40-0 Bath Spa Bulldogs

TVC
RHUL Bears 13-48 BNU Buccaneers
Southampton Stags 48-20 Brunel Burners
Solent Redhawks 30-0 Oxford Lancers
Portsmouth Destroyers 12-6 Kingston Cougars
Surrey Stingers 0-39 Reading Knights

SEC
Essex Blades 0-53 Hertfordshire Hurricanes
KCL Regents 6-10 Imperial Immortals
LSBU Spartans 12-14 Cambridge Pythons
Canterbury Chargers 12-13 Kent Falcons

Week One

Saltire
Stirling Clansmen 100-7 Glasgow Tigers
Napier Knights 13-14 UWS Pyros

North Eastern
Hull Sharks 12-0 Newcastle Raiders
Sunderland Spartans 12-0 Northumbria Mustangs
Leeds Celtics 8-14 Bradford Bears

Big North Western
Bangor Muddogs P-P LJM Fury
Sheffield Sabres 54-0 Huddersfield Hawks
Lancaster Bombers 2-12 MMU Eagles
Staffordshire Stallions 12-42 Derby Braves
Manchester Tyrants 0-1 UCLan Rams

MAC
Birmingham Lions 71-6 Nottingham Outlaws
NTU Renegades 20-0 Coventry Jets
DMU Falcons 0-52 Loughborough Aces

SWAC
Tarannau 6-44 Bath Killer Bees
Cardiff Cobras P-P Worcester Royals
UWE Bullets 34-12 Bath Spa Bulldogs
Plymouth Blitz 24-20 Gloucester Gladiators

TVC
Brighton Tsunami P-P Portsmouth Destroyers
Kingston Cougars 36-22 BNU Buccaneers
Brunel Burners 40-6 Oxford Lancers
Reading Knights P-P OBU Panthers
RHUL Bears P-P Southampton Stags

SEC
KCL Regents 18-19 Canterbury Chargers
Kent Falcons 57-0 Greenwich Mariners
Westminster Dragons 6-27 UEA Pirates
Hertfordshire Hurricanes P-P LSBU Spartans

Unofficial Week One

Saltire
Edinburgh Predators 12-68 Stirling Clansmen

No comments:

Post a Comment

Popular Posts

Fantasy Football News